VÝZVA ČESKÉ UNIE SPORTU K POVODNÍM 2013

Kategorie: Aktuality Napsal SCK.CUSCZ

Vedení České unie sportu vyjadřuje hlubokou lítost nad lidským neštěstím, škodami a ztrátami, které postihly mnoho obcí a měst České republiky během letošních povodní. Na mnoha místech byla poškozena či zcela zničena také sportovní infrastruktura, sportoviště, hřiště, tělocvičny, loděnice a další zařízení.

 

Vysoce oceňuje obětavou a nezištnou pomoc sportovních organizací a zejména členů sportovních klubů a jednot v boji s povodní a odstraňování škod nejen na sportovním zařízení a majetku. Děkuje též všem, kdo nabídli pomocnou ruku svým spoluobčanům a obcím během povodní.

Vyzývá své členy v místech, která nebyla postižena povodní, aby projevili tradiční sportovní solidaritu a pomohli sportovním organizacím, které zasáhla povodeň, jakoukoliv formou. Ať již dobrovolnickou prací, či materiální podporou, např. zapůjčením prostor, sdílením sportoviště, poskytnutím nářadí, náčiní, úklidových prostředků, nebo potřebného sportovního či strojního vybavení, pomůcek a podobně.

Jsme přesvědčeni, že jako vždy v těžkých chvílích v naší zemi dokáží sportovci, že nejsou jen žadateli o pomoc druhých, ale sami umějí činy pomoci tam, kde je to potřeba. Věříme, že i tímto způsobem budeme umět přesvědčit své okolí, že sport je nejen zábava a zdravý pohyb, ale i životní styl, pozitivní způsob myšlení a chování, a že sport a sportovci si jsou dobře vědomi své společenské odpovědnosti.

Vedení České unie sportu bude usilovat u Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR o uvolnění mimořádné dotace na odstranění škod na sportovní infrastruktuře. Budeme všem sportovním klubům a TJ zavázáni za zprávy o povodňových škodách a za zprávy o činech povodňové pomoci a příkladech projevené solidarity. Až opadne velká voda, jsme připraveni zmapovat způsobené škody prostřednictvím krajských servisních center sportu ČUS.

Související články

Nabídka

Sportovec 2013

Sportovec
Image Detail

Vyhledávání

SKO ČUS logoul. Zátopkova 100/2,
160 17 Praha 6
Tel: +420 775 297 297

ekonomka: +420 776 169 064

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.