Průběžné vzdělávání je klíčem k úspěchu

Kategorie: Aktuality Napsal SCK.CUSCZ

 V pořadí třetí seminář určený manažerům krajských SCS a senior konzultantům se uskutečnil opět na Strahově a byl věnován zejména průběhu plnění úkolů z předchozího období a také několika aktuálním otázkám.

Manažerům byly podány informace o průběhu vyjednávání s hejtmany a následně byl stanoven další postup. „Naším cílem je vyjednat se všemi krajskými úřady systémové řešení zajištění činnosti a financování krajských Servisních center sportu, vedoucích k zajištění služeb potřebných ve sportovním prostředí a tím také k všestranné spokojenosti“, dodal k podané informaci Ing. Marek Hájek, místopředseda ČUS.

Dlouhodobým tématem a úkolem je administrace dotací z programu MŠMT č. IV, v tuto chvíli zejména kontrola prvotních dokladů před podpisem smluv. „Jen opravdu důsledná kontrola může předejít případným budoucím nepříjemnostem, které mohou vést nejen ke vrácení dotace, ale také až k pokutě ve výši poskytnuté dotace,“ řekl Stanislav Janouš, vedoucí odboru vnitřní ekonomiky ČUS, který dále doplnil: „Za čerpání a vyúčtování dotace jsou v konečném důsledku odpovědní sami koneční příjemci, proto je zejména v jejich zájmu, aby byly veškeré náležitosti poskytnutí dotace splněny. “Většina manažerů se také stále sžívá se systémem sdílení dat využívaným nejen v rámci administrace dotací, proto byl v programu semináře věnován dostatek času zejména dotazům jednotlivých manažerů.

Pozornost byla pochopitelně věnována také červnovým povodním, které poškodily také řadu sportovišť. Česká unie sportu zajišťuje pro celé sportovní prostředí online sběr dat o povodňových škodách na sportovištích. Jednotliví krajští manažeři získali přístup k databázi záznamů, do které je možné škody hlásit do 1. července 2013. Opomenuty nebyly ani provozní záležitosti, týkající se financování nebo dalších úkolů vyplývajících z dubnového přejmenování organizace.

K náplni semináře se vyjádřil i ředitel projektu SCS Ing. Vítězslav Holub „Při práci s větším počtem lidí, jako je tomu v projektu Servisních center sportu, je potřeba úkoly a postupy důkladně probrat a vyměnit si vzájemně zkušenosti, jen tak můžeme vše posouvat dopředu“.

David Kovář
management sportu

zdroj: www.cuscz.cz

Související články

Nabídka

Sportovec 2013

Vyhledávání

SKO ČUS logoul. Zátopkova 100/2,
160 17 Praha 6
Tel: +420 775 297 297

ekonomka: +420 776 169 064

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.