Osvobozen├ş spolk┼» od soudn├şch poplatk┼» p┼Öi z├ípisu do spolkov├ęho rejst┼Ö├şku

Kategorie: Praha - západ
Osvobození spolk┼» od soudních poplatk┼» p┼Öi zápisu do spolkového rejst┼Öíku
--------------------------------------------------------------   
Zákonem ─Ź. 335/2014Sb. došlo s ú─Źinností od 29.12.2014 ke zm─Ťn─Ť zák.─Ź. 549/1991Sb., o soudních poplatcích. Tato novela je výsledkem spole─Źné snahy neziskového sektoru, která sm─Ť┼Öovala p┼Öedevším k tomu, aby nov─Ť vzniklá povinnost zápisu stanovených údaj┼» do spolkového rejst┼Öíku nebyla pro stávající spolky p┼Öílišnou finan─Źní zát─Ť┼żí. 
  
 
Nov─Ť jsou tedy od soudních poplatk┼» osvobozeny (nemusejí ho hradit) spolky a další neziskové organizace ve v─Ťcech ve┼Öejného rejst┼Öíku. Ze zákonné definice vyplývá, ┼że se osvobození týká:
 
  a) prvního zápisu spolku do rejst┼Öíku, co┼ż je p┼Öípad vzniku úpln─Ť nového SK/TJ  
  b) zápisu zm─Ťn a dopln─Ťní údaj┼» do spolkového rejst┼Öíku, co┼ż je p┼Öípad všech SK/TJ a sportovních svaz┼» p┼Öi pln─Ťní jejich povinnosti nechat si do rejst┼Öíku zapsat všechny zákonem po┼żadované údaje, a to ve lh┼»t─Ť do 1.1.2017 (v souvislosti s povinnou zm─Ťnou stanov).  
 
POZOR toto osvobození od soudních poplatk┼» je však ─Źasov─Ť omezeno, a to do 30.6.2016. P┼Öedpokládá se toti┼ż, ┼że v pr┼»b─Ťhu této doby bude p┼Öijat provád─Ťcí zákon, který vymezí podmínky získání statusu ve┼Öejné prosp─Ťšnosti. Následn─Ť by tedy m─Ťly být od soudních poplatk┼» osvobozeny ji┼ż jen spolky, které budou mít tento status zapsán.    
 
Legislativn─Ť právní odbor ─îUS 

MEDI├üLN├Ź PARTNER

Vyhled├ív├ín├ş

SKO ─îUS logoul. Zátopkova 100/2,
160 17 Praha 6
Tel: +420 775 297 297

ekonomka: +420 776 169 064

e-mail: Tato e-mailov├í adresa je chr├ín─Ťna p┼Öed spamboty. Pro jej├ş zobrazen├ş mus├şte m├şt povolen Javascript.