Nejlepší sportovec okresu Praha - západ za rok 2017

Dne 17.4. 2018 se uskutečnilo v rámci Valné hromady Okresního sdružení vyhlášení nejlepších sportovců okresu za rok 2017.

Vyhodnoceni byli tito sportovci následujích šesti kategoriích.

Nejlepší sportovec kategorie MLÁDEŽ DO 18ti let:  Vojtěch Doubek, tenista z F.H. TK Dobřichovice z.s.

Mistr ČR v soutěži družstev 2017. V roce 2017 vybojoval 3. místo na Mistrovství ČR v soutěži jednotlivců a celkové 7.místo na celostátním žebříčku v kategorii mladší žáci za rok 2016/2017.  Jako jediný hráč v top 10 ve všech juniorských kategoriích mimo velké kluby v ČR.

Nejlepší sportovec kategorie DOSPĚLÍ: Antonín Štěpánek, tenista ze Sportclub Řevnice, z.s.

Antonín Štěpánek je halový mistr republiky dorostenců v roce 2017. Soutěž hraje za 1. ČLTK Praha, avšak doposud je členem Sportclubu Řevnice, kde také polovinu svého času trénuje a je velkým vzorem pro mládež tohoto klubu.

Nejlepší sportovní kolektiv kategorie mládeže: Dětský oddíl tanečních forem Tělovýchovné jednoty SOKOL Měchenice, z.s.

Juniorky (ročník 2003-2010) pod vedením trenérky Dany Machurkové se v roce 2017 umístily 2x na 2. místě v tanečních soutěžích v rámci republiky. Také spolupracovaly na veletrhu FOR KIDS, kde měly během jednoho odpoledne tři exhibiční vystoupení.

Nejlepší sportovní kolektiv kategorie dospělí:Fotbalový tým mužů Tělovýchovné jednoty Jíloviště

Fotbalisti TJ Jíloviště mají dva týmy mužů. Tým A hraje 1. A třídu Středočeského krajského fotbalového svazu a bojují o postup do krajského přeboru a tým B hraje 3. třídu okresu Praha – západ. Oba týmy dokážou přilákat na své zápasy fotbalové fanoušky a jsou vzorem i pro fotbalovou mládež TJ Jíloviště, která se v poslední době velmi rozrostla a to díky obětavé práci trenérky Denisy Pospíšilové, která byla i jednou z nominovaných v anketě v kategorii nejlepší trenér.  V TJ Jíloviště mají v současnosti širokou základnu mládežnických týmů od přípravky až po žákovské týmy.

Nejlepší trenér za rok 2017Mgr. Eva Šafaříková

Paní Eva Šafaříková je absolventkou FTVS UK v Praze a má trenérskou kvalifikaci v lehké atletice. Je bývalou vrcholovou atletkou, dosud aktivně závodí i v kategorii veteránů. V roce 2017 se stala mistryní světa v běhu na 60m překážek v kategorii nad 40 let. V TJ Sokol Zlatníky se již několik let věnuje atletické přípravě dětí od 6 do 15 let. Dvakrát týdně trénuje se svými asistenty více než 50 dětí, nejlepší z nich doprovází na atletické soutěže a závody. Letos bude pořádat již 3. ročník Zlatnického víceboje, který je zařazen i mezi akce „Sportuj s námi“. Paní Eva Šafaříková je vzorem pro své svěřence, je velmi oblíbená a respektovaná. Do písmene naplňuje heslo „nejlepší trenéři mládeži“

Nejlepší činovník: Miloslav Obermajer

Ocenění za dlouhodobou činnost a obětavou práci ve fotbalovém oddílu TJ Sokol Bojanovice. Miloslav Obermajer v Bojanovicích začínal jako hráč a poté trenér bojanovických žáků, dále vykonával práci správce bojanovického fotbalového areálu. Nyní je členem výkonného výboru, pokladní a kustod TJ Sokol Bojanovice. Fotbalu se věnuje také celá jeho rodina Jeho zeť je trenérem fotbalového mužstva, syn je oporou tohoto týmu a jeho manželka s dcerou se starají o zázemí sokola. Také jeho vnuci se aktivně věnují fotbalu v FK Viktoria Žižkov a Povltavské fotbalové akademii.

Všem oceněným i nominovaným v této anketě gratulujeme a přejeme mnoho dalších sportovních výsledků.

MEDIÁLNÍ PARTNER

Vyhledávání

SKO ČUS logoul. Zátopkova 100/2,
160 17 Praha 6
Tel: +420 775 297 297

ekonomka: +420 776 169 064

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.